Aiapaneelid ja väravad kokku sobivates värvitoonides

Aia ehituse planeerimisel käib kindlasti peast läbi küsimus: mis värvi aed oleks sobivaim? Aiapaneelide värvus on ju sama tähtis kui aed ise.

Aiapaneelid ja väravad võimaldavad luua sulle kauni ja kestva aia, mis sobib sinu kodu või kinnistut ümbritsevasse miljöösse. Hästi valitud värv loob aiale isikupära, toob välja selle väärtuse ja lisab kinnistule kaunid piirjooned. 

Millist värvi aiapaneele siis valida? Mida pidada silmas enne valimist? Meil on sulle mõned näpunäited, mida tasub teada enne valiku tegemist.

Aiapaneelid ja väravad: milliseid värve eelistada? 

Aiapaneelid ja väravad vali eelkõige sinu eelistustest lähtuvalt. Kuid siiski on mõned nipid, mida on hea teada. Arvesta planeeritava aia ümbruskonnaga, pea silmas arhitektuuri ja sobita aed üldise välisilmega.

Hall ja roheline loovad visuaalset suurust

Erksamate värvidega aed muudab aia visuaalselt väiksemaks. Sestap on targem kasutada aiapaneele valides neutraalsemaid värve. Neutraalsed värvid annavad aiale visuaalset suurust ja kujutavad väiksemat aeda suuremana. 

Kui soovid, et sinu aed tunduks suurem, siis eelista halli ja rohelist. 

Need toonid sobivad hästi ka kontrasti loomiseks aiapaneelidel, kui soovid kasutada erinevaid värvikombinatsioone.

Must rõhutab piire ja on elegantne

Kui soovid, et aed rõhutaks kinnistu piire, siis vali näiteks roheluse ja looduse keskele musta tooni aed. 

Samuti toob must toon aeda rohkem esile, kui sinu aias asuvad hooned on heledat värvi.

Jälgi RAL värvikoodi

Paneelid ja väravad on märgitud RAL-tähisega. Kui valid aiapaneele ja aiaväravat, siis võrdle RAL värvikoode, nii võid olla kindel, et aed tuleb täpselt samades värvitoonides.

Meie silmad näevad värvitoone erinevalt ja RAL kood on sulle heaks juhiseks, mida saad kasutada värvitoonide valikul.

Populaarsed värvitoonid paneelaedade valikus on hall RAL 7016, roheline RAL 6005, pruuni tooni RAL8017 ja stiilne must aiapaneel RAL9005.

Soodsad aiapaneelid ja väravad AB Polari valikust

Soodsad aiapaneelid ja väravad on esindatud meie valikus erinevates mõõtmetes ja värvivalikus.

Värvivaliku mitmekesisus aitab luua just sulle sobivas toonis aeda ning erinevate värvidega kombineerides saad luua omanäolise piirde koju, suvilasse või tööstusrajatise jaoks. 

Meie valikus on saadaval vastupidavaid ja kvaliteetseid aiapaneele ja väravaid, millest saab üsna lihtsalt kokku panna soovitud aia.

 
Tänapäeval on kõige mugavamaks lahenduseks piirdeaia püstitamiseks just keevispaneelaiad. Nende tootmisel on kasutatud keevitusmeetodit, kus horisontaalsed ja vertikaalsed traadid on ühendatud väga vastupidavaks paneeliks. 

Pakume sulle nii 2D kui ka 3D keevispaneelaedasid, mis on tuntud oma praktilisuse poolest.

3D aiapaneelid ja 2D aiapaneelid: mis neid eristab?

3D aiapaneelid on oma omadustelt mitmekesisemad kui 2D aiapaneelid. Kui 2D paneelid on tasapinnalised ja neil puudub nii-öelda ruumiline mõõde, siis 3D paneelid loovad sügavust ja ruumilise efekti. Reljeefne aiapaneeli pind on ka visuaalselt huvitavam ja mängib rohkem värvidega kui 2D aiapaneelid.

3D paneelid muudab tugevamaks ja välistele jõududele vastupidavamaks kolmemõõtmeline V-kujuline reljeef. See lisab aia konstruktsioonile kestvust välisjõudude vastu. 

Kui sa ei vaja lisatugevdusega aeda, siis on heaks valikuks 2D paneelid, mis on tasapinnalised ja annavad aiale traditsioonilisema välimuse.

3D aiapaneelid koguvad populaarsust

Oma tugevuse tõttu on 3D aiapaneelid laialdaselt kasutuses tööstuslike territooriumite, tehaste, lennuväljade ja spordirajatiste aedadena. 3D paneelidest aed sobib hästi ka kodu või suvila krundile.

Just 3D disaini omadused nagu ruumilisus, turvalisus ja vastupidavus on teinud neist eestlaste seas populaarse valiku aialahenduse leidmisel. 

Värvivaliku osas on populaarsed neutraalsemad toonid: hall, roheline ja pruun. Nende toonidega on kõige parem kombineerida ja ühtlasi sulanduvad nad hästi ka ümbritseva keskkonnaga. 

Kui kahtled, kirjuta meile

Aiapaneelide ja väravate valimisel tasub alati konsulteerida spetsialistidega, kes oskavad anda soovitusi, mis tagavad parema tulemuse. 

Kui soovid lisaks oma mõtetele kuulda ära ka professionaalide soovitusi, oleme sinu jaoks alati olemas! 

Ostes paneelid ja värava meilt ei pea sa muretsema paigalduse pärast. Meie kodulehelt leiad paigaldajate kontaktid.

Hea nõu pole iial liiast ja meie saame sind aidata – võta juba täna meiega ühendust ja leiame koos sulle sobivad lahendused.

Vaata lisaks

Aiavõrk.ee

Kasvuhoone valimine suvilasse (Õhtuleht)

Eesti ilusad aiad (Estoniangardens.ee)

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00