Kas infrapunasaun sobiks sinu koju?

Kaasaegses ja pidevalt kiirustavas maailmas otsime üha uusi võimalusi, kuidas parandada oma tervist ja heaolu. Üheks lahenduseks võib osutuda koju paigaldatud infrapunasaun, mis on tuntud paljude tervisega seotud eeliste poolest. 

Kuid kas infrapunasaun sobiks ka sinu koju? Selles artiklis uurime lähemalt, miks võib infrapunasaun olla ideaalne lisand sinu kodusele elukeskkonnale.

Kuidas infrapunasaun töötab?

Infrapunasaun erineb traditsioonilisest saunast selle poolest, kuidas toimub soojuse tootmine. Selle asemel, et kuumutada ruumis õhku, nagu teeb seda traditsiooniline saun, kiirgab infrapunasaun soojust otse kehasse. See saavutatakse infrapunakiirguse abil, mis tungib sügavale nahakihtidesse ja soojendab keha kudesid seestpoolt väljapoole.

Kuigi infrasauna temperatuur ei ole talumatult kõrge (enamasti 35–45 °C), on soojuse toime kehale sügav ja tõhus.

Infrapunasaun koju – millised on eelised?

Miks infrapunasaun koju paigaldada? Peamine põhjus on, et seda peetakse üheks kõige kasulikumaks saunatüübiks just tervisele, samal ajal on riskid väga väikesed.

Infrapunakiirgus aitab leevendada lihaspingeid, tõhustab vereringet ja lõõgastab lihaseid. See võib olla eriti kasulik pärast rasket treeningut või stressirohket päeva. Kiirem vereringe võib aidata kaasa paremale südame tervisele ja taastumisele vigastustest, sest infrapunakiirgus soodustab lihastes piimahappe ja valu vähenemist.

Lisaks aitab saunaprotseduur kehal higistada, mis omakorda väljutab organismist toksiine. See on oluline tegur keha puhastamisel ja immuunsüsteemi tugevdamisel.

Mitu kasutegurit on ka tervema naha jaoks. Nimelt puhastuvad poorid ja nahk muutub elastsemaks, paraneb jume ning naha tekstuur.

Praktilised eelised – mugavus ja mitmekülgsus

Infrapunasaunad soojenevad kiiremini kui traditsioonilised saunad, tagades kiirema ja mugavama kasutuskogemuse.

Peale selle tarbivad infrasaunad võrreldes klassikaliste saunadega vähem energiat, mis tähendab, et need on keskkonnasõbralikumad ja kulutõhusamad. Tegelikult on lausa nii, et infrapunasaun võtab kordades vähem elektrit kui näiteks elektrikerisega saun.

Infrapunasaunad ei nõua palju ruumi ja neid saab paigaldada peaaegu igasse ruumi, mis muudab sauna sobivaks ka väiksematele elamispindadele.

Niisuguseid saunamudeleid on saadaval erinevates suurustes ja stiilides, mis lubab sul valida just sellise, mis sobib kõige paremini sinu kodu sisekujundusega.

Milline koht saunale valida?

Infrapunasauna paigutamine nõuab hoolikat kaalumist, et tagada kasu tervisele ja samas ka maksimaalne kasutusmugavus. Oluline on valida koht, kus on hea loomulik ventilatsioon ja piisav õhuringlus, mis loob meeldiva saunamiljöö ja aitab vältida liigset kuumust ümbritsevas ruumis.

Lisaks tuleb veenduda, et valitud koht oleks lähedal elektriühendusele. See hõlbustab infrapunasauna kasutamist ja vähendab vajadust pikendusjuhtmete järele.

Tähtis on jätta sauna ümbrusesse piisavalt ruumi. Privaatsus on samuti kaalukas faktor, seega vali koht, kus saun on piisavalt eraldatud, mis lubab nautida lõõgastavat ja häirimatut saunamõnu. 

Ohutusnõuetele vastav asukoht ja arvestamine kasutussagedusega, olgu see hommikune rituaal või õhtune puhkehetk, aitavad leida ideaalse koha, kus saab nautida infrasauna tervistavaid omadusi.

Infrapunasauna ehitamine ei ole kuigi keeruline

Unusta keerulised ehitusprojektid ja spetsiaalsed tööriistad! Infrapunasauna ehitamine on üsna lihtne ka isetegijale – sujuv paigaldamine on võimalik isegi ilma eriteadmiste või varasema kogemuseta.

Spetsiaalselt kavandatud paneelid ühenduvad omavahel nagu pusletükid. Pole vaja keerukaid ehitusoskusi – lihtsalt tuleb järgida juhiseid.

Infrapunasauna elektroonika on samuti loodud lihtsasti ühendatavaks. Järgi vaid selgeid juhiseid, ühenda pistikud õigetesse kohtadesse ja saun saabki töövalmis.

Ära muretse vee- ega kanalisatsioonisüsteemi ühendamise pärast! Infrapunasauna kasutamiseks pole neid vaja.

Moodulsaunade suureks eeliseks on nende lihtne teisaldatavus – nii kokkupanek kui ka lahti võtmine on imelihtne. See omadus teeb neist ideaalse valiku neile, kes üürivad elamispinda või kaaluvad tulevikus kolimist.

Miks sobib infrapunasaun korterisse?

Infrapunasaunal on rohkesti eeliseid, miks see on ideaalne valik korteris elavatele inimestele. Üks oluline aspekt on sauna kompaktsus ja lihtne paigaldamine, mis muudab selle sobivaks isegi piiratud ruumiga korteritesse. 

Infrapunasauna kasuks räägib juba kirjeldatud teisaldatavus ja lihtne paigaldus. See tähendab, et korteris pole enamasti tarvis teha püsivaid struktuurimuudatusi.

Lisaks sellele ei vaja infrapunasaun korteris veevärgiga ühendamist ega keerukaid ventilatsioonisüsteeme. 

Kuna niisugused saunad ei tekita traditsioonilise saunaga võrreldes palju niiskust, on nende paigaldamine korteritesse enamasti muretu. Samuti on infrasaunal tavalisest saunast madalam energiatarve, mis tähendab korteriomanikule taskukohast ja keskkonnasõbralikku valikut.

Seega on infrapunasauna paigaldamine korterisse on mitte ainult tervislik, vaid ka mugav viis nautida saunamõnusid ilma kodust lahkumata.

Infrapunasaunad on kaasaegsed tervisliku elustiili toetajad. Neil on rohkelt häid omadusi, alustades lihaspingete leevendamisest kuni immuunsüsteemi tugevdamiseni.

AB Polari e-poes ootab lai valik kvaliteetseid saunamudeleid avastamist. Investeeri oma heaolusse juba täna – leia enda koju sobiv infrapunasaun ja naudi lõõgastust ning tervise-eeliseid kasvõi iga päev!

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00