Teisaldatav garaaž?

Mitte kõik garaažid, kuurid ja panipaigad ei kuulu majaga ühe katuse alla. Samuti ei pea eraldi asuv aiakuur/garaaž tähendama suurt vundamendiga ehitist, mille püstitamiseks on tarvis planeerimist ning ehitusloa taotlemist.

Alternatiiviks on hõlpsalt püstitatav garaaž, mille asukohta on võimalik vajadusel muuta. Mis on sellise hoone plussid ja miinused ning kellele on sellisest abihoonest kasu?

Garaaž, mis ei vaja vundamenti ega ehitusoskust

Teisaldatav garaaž/aiakuur on olemuselt lihtne ehitis, mis siiski pakub täpselt samasugust funktsionaalsust nagu klassikaline kõrvalhoone. Sel on suured peauksed, väiksem külguks ning see mahutab edukalt keskmist sorti sõiduauto. Lisaks võivad katuse all koha leida ka talverehvid, muud tehnikaseadmed, tööriistad või näiteks jalgrattad.

Teisaldatava garaaži suurim eelis on paigaldamise lihtsus.

See on juba eelnevalt kokku pandud ja ei vaja paigaldamiseks eraldi vundamenti. Maapinnale kinnitub garaaž spetsiaalsete kruvide abil, mida nimetatakse kruvivundamendiks.

Lihtne lahendus muudab töö jõukohaseks kõigile, kel on vähegi tehnilist taipu ja pealehakkamist, mistõttu paigaldamine ei ole ülemäära keeruline. Kui aga töö lõpuni viimiseks pole aega või tahtmist, võib ülesande lahkesti ehitusmeistritele usaldada. Hakkama saab igal juhul!

Mis materjalist on garaaž valmistatud?

Lihtne ehitus ei tähenda kokkuhoidu kvaliteedi arvelt. Abihoonete peamine materljal on juba mõnda aega tsingitud ja värvitud terasplekk, mis on kinnitatud galvaniseeritud teraskarkassile. See kooslus tagab toote pikaealisuse, vastupidavuse ning sobib meie tingimustesse nagu valatult.

AB Polari valikus oleval tavaliste ustega 17m2 garaaž/aiakuuril on 15 aasta pikkune roostegarantii ning meie ilmastikus ka väga oluline lumekoormusklass. Seda tüüpi kuur kannatab lumekoormust kuni 15 kg/m2.

Aeg-ajalt tasub ka selle katust lumest puhastada. See näpunäide kehtib nii majade kui ka väiksemate abihoonete puhul. Parem karta kui kahetseda!

Sobilik nii linnas kui maal

Garaažide eripäraks on mitmekülgsus ja lai kasutusotstarve. Tihti ei eraldata hoone pinda üksnes autole, vaid hoopis muule vajalikule. 

Suur mahutavus tagab, et oma koha leiavad vajadusel kõikvõimalikud tööriistad, tarvikud ja tehnika. Olgu selleks murutraktor, ATV, paadimootor või näiteks lehepuhur. Disaini puhul on arvestatud, et paigutud saaks nii suuremad kui väiksemad objektid. 

Lihtne paigaldus ja kompaktsus tähendab, et hoone sobib hästi linnaoludesse, kus iga ruutmeeter on arvel ja kasutusel. Samas kulub teisaldatav garaaž ära ka maal, kus territooriumi pinda võib küll vabamalt käes olla, ent lihtsa ja praktilise hoone väärtus on sellegipoolest au sees.  

Aga miks mitte autotelk?

Kiiresti püstitatav ja samas nobedasti maha võetav lahendus on ka autotelk. Tõsi, oma konstruktsioonilt on telk lihtsam ja on sobilik neile, kes vajavad varjualust pigem hooajaliselt või ajutiselt.

Kuigi ka teisaldatavat garaaži saab hõlpsalt kolida, ei ole see oma otstarbelt päris samasugune nagu autotelk. Esiteks on garaaž ehituselt vastupidavam ning tänu terasplekist materjalidele ka üldjuhul pikema kasutusajaga. Lisaks on sel rohkem tavapärasele garaažile omaseid funktsioone ja võimalusi. 

Niisiis, nende kahe vahel kaaludes sobib autotelk pigem ajutiseks, teisaldatav garaaž aga püsivamaks lahenduseks.

Kellele teisaldatav garaaž sobib?

Esiteks võiks sellise garaažitüübi poole vaadata kõik need majaomanikud, kellel garaaž/aiakuur seni puudub. Paigaldus on lihtne ja kvaliteet kõrgel tasemel. 

Kindlasti leidub ka neid, kellele ühest garaažist jääb väheks. Sel juhul on kruvivundamendiga hoone krundile paigutamine mitte ainult väikese ajakuluga, vaid ka soodsaim lahendus.

Kolmandaks võib selline võimalus kõnetada ettevõtteid, kes vajavad tehnika, tööriistade, varuosade või toodangu jaoks varjualust, kus see oleks halva ilma eest kindlalt kaitstud. 

Lõpuks on see aga suurepärane variant kõigile, kes soovivad hoida kokku kulusid ja aega. Mobiilne hoone on märksa soodsam soetada, see ei vaja ehitusluba ning kogu protsess ideest teostuseni on palju kiirem.

Mis on mobiilse garaaži plussid ja miinused?

Võrreldes tavalise projekteeritud ja ehitatud hoonega on teisaldataval garaaž/aiakuuril häid külgi, kuid ka puudusi. 

Plussid:

Miinused: 

Kindel hoone pikkadeks aastateks

Kuigi tegemist on lihtsakoelisema lahendusega ja väiksema mahutavusega kui on tavaline garaaž, võib öelda, et teisaldataval garaažil jätkub “suurema venna” ees mitmeid eeliseid. 

Eelkõige on see valik neile, kes ei soovi garaažihoonesse rohkesti investeerida ei aega ega raha. Samas täidab mobiilne garaaž oma põhifunktsiooni täpselt sama edukalt ning on vajadusel ka liigutatav või kolitav.

Täpsemat lisainfot toote, paigaldamise ja muude üksikasjade kohta jagavad meeleldi AB Polari asjatundjad. Uuri ja veendu, et igale küsimusele leidub vastus!

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00