Talvekindel autotelk või garaaž?

Meie kliimas elades võivad loodusjõud teha kahju sinu autole: olgu selleks, põletav päike, autole langevad oksad või suurem lumetorm. Talvekindlad autotelgid on mugav ja säästlik viis, kuidas saaksid oma sõidukit kaitsta.

Meie e-poest leiad kahte erinevat tüüpi talvekindlaid autotelke. Valikus on nii sõiduautodele sobiv telk kui ka suurematele autodele või kaubikutele sobiv talvekindel telk.

Millist varjualust autole valida?

Auto kaitsmiseks on sul mõned valikud: kas ehitada garaaž, osta garaaž või otsustada hoopiski autotelgi kasuks. Anname sulle mõned näpunäited, millele võiksid eelnevalt mõelda.

Lihtne paigaldus annab võimalusi juurde 

Heaperemehelik suhtumine oma sõidukisse vähendab masina ülalpidamiskulusid ja pikendab tööiga.

Talvekindel autotelk tasub valida siis, kui garaažiks pole otsest vajadust. Näiteks ei vaja sa garaaži aastaringselt, tööriistade hoiustamiseks on juba panipaik olemas või sa ei soovi autole püsivat varjupaika.

Autotelk on praktiline valik, kui soovid autotelgi asukohta ühel või teisel põhjusel oma territooriumil aeg-ajalt muuta. Telgi võid vajadusel kokku pakkida ja terveks suveks hoopis suvilasse püstitada. 

Garaaž on soojem kui autotelk

Garaaž on võimeline külmadel talvekraadidel rohkem sooja hoidma, kui mõni sobiv küttekeha on sees. 

Autotelk jällegi võimaldab sul soovi korral selle asukohta muuta ja on kergesti kokkupandav. Soojakraade sa külma ilmaga autotelgi sisse ei saa, kuid sinu vara on ometigi hoitud väliste mõjutuste eest. 

Paigaldusele kuluv aeg

Autotelk koosneb tsingitud terasraamist ja PVC-materjalist vastupidavast kattest. Telgi püstitamine on lihtne ning ei võta kaua aega. Vaja on paar abikätt lisaks sinule ja talvekindel autotelk on püsti 45–60 minutiga.

Garaaži paigaldamine on natuke aeganõudvam ja vajab enamasti ka vundamendi loomist, mis autotelgi puhul ei ole vajalik. 

Eelarve aitab otsustada, millist telki valida

Pane paika oma eelarve. Veendu, kui suur peab sinu tulevane autotelk olema. Autotelgi suurus määrab suures osas ka hinna. Mida suuremad on autotelgi mõõtmed, seda hinnalisem ta on. 

Sinu vara suurema turvalisuse tagab garaaž

Kui soovid veelgi enam turvalisust ja kaitset oma autole, siis seda pakub garaaž rohkem. Garaaž on lukustatav ja selle tugevad seinad hoiavad sealt eemal soovimatud külalised: olgu nendeks siis inimesed või loomad. 

Talvekindel autotelk sobib kasutamiseks ka suvel

Talvekindel autotelk sobib loomulikult kasutamiseks ka suvel. Nii saad kaitsta oma auto värvkatet päikese eest, mis võib seda pleegitada. 

Talvekindlaks teeb autotelgi selle konstruktsiooni tugevus. Telk on mõeldud taluma paremini ilmastiku mõju ja loodud kannatama ka lumekoormust.

Pane tähele, et suvised autotelgid on siiski mõeldud väiksemale ilmastikukindlusele ja talvele vastu minna nendega pole ohutu.

Tutvu kahe autotelgi mudeliga

Autotelk “Põhjala” 3,35 m x 6 m

Meie e-poe valikus on saadaval talvekindel autotelk “Põhjala”,mis on mõeldud just meie muutlikku ja kohati karmi kliimasse. 

Telgi suurus on 3,35m x 6m. Selliste mõõtmetega autotelk on populaarne tavalise sõiduauto mahutamiseks. 

Laius on piisav ja telki on lihtne sisse sõita. Pikkus on keskmisest autost 1–1,5 meetri jagu pikem, mis lubab soovi korral lisaks autole hoiustada telgis näiteks autorehve. 

Talvekindel autotelk “Põhjala” pakub sulle võimalust hoiustada autot, mille kõrgus ei ületa 1,9 meetrit. Kontrolli kindlasti üle auto kõrgus ja telgi ukse kõrgus. Võib juhtuda, et sinu auto mahuks küll telki, ent katusel olev antenn on mõned sentimeetrid kõrgemal kui telgi avaus. 

Just kõrgemate sõidukite jaoks nagu maasturid ja kaubikud on meie valikus ka teine talvekindel autotelk.

Autotelk “Põhjala” XL suurtele sõidukitele

Talvekindel autotelk “Põhjala” XL on oma ehituselt küll sarnane eeltoodud mudelile, ent on loodud suurtele autodele ja kaubikutele. Autotelk on 6,5 meetrit pikk ja laiust on tal koguni 3,8 meetrit. 

Kõrgust on “Põhjala” XL telgil 3 meetrit ning see võimaldab kaitset pakkuda üsna suurtele sõidukitele. Nii saab julgelt sõiduki telki parkida ka näiteks siis, kui kaubikul on katuseboks, mis lisab autole kõrgust. 

Telgi laius ja pikkus on piisav, et sinna soovi korral ka autorehvidele eraldi riiul paigaldada. 

Autotelk hoiab sinu vara väärtust

Talvekindel autotelk säästab autot sellele võimalikku kahju tegevatest teguritest nagu oksa kriimustused või muud ilmastikust tingitud kahjud.

Autotelki valides veendu oma sõiduki mõõtudes ja mõtle ka sellele, kas soovid seal lisaks autole veel midagi hoiustada. 

Vali oma autotelk meie e-poest ja anna oma varale vajalik lisakaitse. Võta meiega ühendust, kui soovid küsida lisa. 

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00