Bullerjan ahi või väike kamin: mida valida?

Võrdleme Bullerjan ahju ja väikest kaminat ning selgitame välja, kuhu need enda omaduste poolest sobiksid. 

Bullerjan ahju teeb eriliseks nende omapärane disain, mis võimaldab õhul ahju ümber ringelda ja tagab märksa efektiivsema põlemise.

Väike kamin koduses miljöös lisab naturaalset soojust ja on stiilne, kuid kas ta on ka piisav sinu kodu kütmiseks?

Millal eelistada väikest kaminat?

Kui oled otsustanud oma koju paigaldada kamina, siis tasub enne läbi mõelda, milline saab olema selle eesmärk. Kui sinu eesmärk ei ole seda kasutada põhikütteallikana, vaid soovid luua meeleolu ja hubasust, siis on väike kamin heaks valikuks. 

Soovitame sul valida suure klaasuksega mudel et kaunis tulekolle pakuks veelgi enam silmailu.

Väike Bullerjan ahi kütab efektiivselt

Väike Bullerjan ahi sobib nii põhi- kui ka lisakütteallikaks. Meie valikust leiad stiilse kujundusega väikseid Bullerjan ahjusid, mis on varustatud ka pliidiga. 

Selline valik on praktilisem, sest võimaldab lisaks efektiivsele kütmisele valmistada ka süüa elava tule peal. Kes suudaks loobuda laupäevahommikustest pannkookidest, mis tulnud elava tulega köetavalt pliidiraualt?

Lisaks pliidile on ahjul ka efektne klaasist uks, mis on kena silmale vaadata.

Bullerjan ahi koos pliidiga sobib kuni 100m3 ruumi kütmiseks. Siinkohal tasub tähele panna, et tegemist on kuupmeetritega, mitte pindalaga. 

Kuidas töötab Bullerjan ahi?

Bullerjan ahju saab kütta puitlaastude, puuhalgude ja hea kvaliteediga puitbriketiga. Kuna ahjus põleb küte hõõguvpõlemisena, siis võib see kesta lausa 8 tundi. Selline hõõguvpõlemine on võimalik tänu Bullerjani ehituslikele omadustele.

Ahjus on kaks põlemiskambrit, kus alumises toimub väikese õhu juurdepääsuga hõõguvpõlemine. Hõõgumise käigus tekkinud ahjugaasid aga suunatakse järelpõlemiskambrisse, kus need põletatakse sinna sattuva täiendava õhu abil. 

Täiendava õhu peale andmine on just Bullerjani ahju disaini põhjuseks. Just nende õhutorude sisse ehitatud düüside kaudu juhitakse ülemisse põlemiskambrisse õhku, mis aitab Bullerjan ahjul kütta koguni kuni 75% kasuteguriga.

Kamin vali kodusesse keskkonda, Bullerjaniga küta kas või garaaži

Väike kamin sobib hästi sinu koduinterjööri. Erinevalt Bullerjan ahjust sobib see hästi kortermajja soojust andma ja sügisest rõskust tõrjuma. Lisaks on oma mõõtmetelt kompaktsem ja sobib hästi näiteks toanurka võtmata palju ruumi.

Bullerjan ahjusid toodetakse erinevate suurustega ja nad annavad välja ka erinevat küttevõimsust. Nii leiad meie e-poest Bullerjan ahjusid, mis sobivad ka suuremate ruumide kütmiseks. 

Suurima küttevõimsusega Bullerjan tüüpi ahi meie valikus võimaldab kütta kuni 2000m3 suurust pinda. See sobib hästi tööstushoonetesse, suvekodusse või suurde avarasse garaaži.

Väike kamin paneb soojad seljad vastakuti Bullerjaniga 

Kaminate kütteefektiivsus varieerub 5-50% vahel. Kehva kvaliteediga terasest südamik võib kergesti kuumusele alla anda ja mõne aastaga vahetust vajada.

Tea, et neid on saadaval ka malmsalvestitega, mille efektiivsus on veelgi kõrgem. 

Seda tüüpi küttekollet valides pead arvestama, et on vaja pidevalt küttematerjali lisada, sest sellel on väike soojuse salvestamise mass. Kui tuli on koldes kustunud, siis ei tule sealt enam ka toasooja. 

Kui Bullerjan ahjuga küttes jaotub soojus tuppa hästi ja kütmine ise toimub efektiivselt, siis kaminale lisaks võiks olla kodus ka teine toetav kütteallikas.

Levinud on näiteks õhksoojuspumba ja kamina kombinatsioon siseruumide kütmiseks.

Küttekehade eluiga sõltub õigest kasutamisest

Enamasti on neis kasutatavad küttekehad toodetud kvaliteetsest materjalist ja nende eluiga sõltub paljuski omanikust. Nimelt määrab ahjude eluea enamjaolt, kui kvaliteetne on küttematerjal ja kuidas küttekeha hooldatakse.

Näiteks kui kütad kehva kvaliteediga puitbriketiga või puuhalgudega, mis pole kuivanud 1,5–2 aastat, siis tekitab ahi rohkem tahma ja pigi tekkimise oht on suurem. 

Samuti mõjutab see ahju enda eluiga. 

Üldiselt kestab Bullerjan heaperemeheliku kasutamise korral ka 15 aastat. Kaminasüdamike eluiga jääb samuti kasutamise 10–20 aasta vahele, kui seda hooldada ja kasutada nagu ette nähtud tootja poolt. 

Küta targalt ja ära unusta korstnat hooldada

Üks on kindel – korstna puhastamine tahmast ja pigist peab toimuma vähemalt 2 korda aastas. Valesti paigaldatud korsten hakkab kindlasti tahma sisse ajama. Selle vältimiseks ei tohi olla korstna pikkus ega laius väiksem kui ahjupassis määratud. 

Tihti juhtub, et küttekolde sisu põleb mõne aastaga läbi. Mis võib seda mõjutada? Malmsüdamikud võivad praguneda valede kütmisvõtete tagajärjel. Seda tasub silmas pidada ja enne küttekeha kasutusele võtmist uurida täpselt paigaldaja käest, kuidas seda tuleks kütta ja mida vältida.

Kindlasti on oluline on ahjude õige paigaldamine, sest see mõjutab otseselt tuleohutust ja küttekeha enda eluiga.

Kvaliteetsed küttekehad AB Polarist

Vali küttekolle oma koju meie kvaliteetsete Bullerjan ahjude ja kaminate seast. AB Polari tooted on vastupidavad ja energiasäästlikud.

Väike kamin lisab hubasust ja klaasuksest paistev mänglev tuli on romantiline ning rahustav. 

Bullerjan ahi toob sulle sooja kodutunde ja lisab interjööri silmailu. Vaata meie ahjude valikut siit ja ära unusta leida ka paigaldaja meie kodulehelt.

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00