Kasvuhoone lisavarustusest – 6 kasulikku tarvikut sinu taimemajja

Paljusid kasvuhooneid on võimalik täiendada, paigaldades sellele lisasid ja mugavusi, mis muudavad tegutsemise-toimetamise kergemaks. Lisadeks võivad olla lihtsad riiulid, tugevdused ja teibid või hoopis automaatika, mis ise õige hetkel kasvumaja tuulutab ja kastab.

Toodete valikusse selguse toomiseks heidame pilgu kasvuhoone lisavarustusele, vaatame lähemalt, mis on mis ja selgitame välja, mida erinevad lisad taimemaja juures muudavad.

Kaanepildil on automaatne kastmissüsteem.

Milleks on kasvuhoone lisavarustus mõeldud?

Kasvuhoone lisavarustus saab aednikule kõigiti abiks olla, sest muudab eelkõige majas tegutsemist kergemaks ja mugavamaks. Olgu lisadeks lihtsamat sorti abistavad riiulid või siis taimede kastmise eest vastutav niisutussüsteem. 

Hingega asja kallal oleva aedniku jaoks on iga “abikäsi” väärtuslik ja aitab keskenduda kõige tähtsamale, milleks on taimekasvatus ise. Veest ja valgusest elujõudu ammutavad taimed hoolimatust ei andesta, seega on targem elu kasvuhoones saagikust silmas pidades võimalikult mugavaks teha.

Lisad jagunevad laias laastus kaheks: igapäevast toimetamist hõlbustavad ja kasvuhoonet täiendavad konstruktsioonid.

Kasvuhoone riiulid loovad korra ja organiseerituse

Üks esimesi asju, mida kasvuhoone puhul kasutusele võtta, on riiulid ja lavatsid. Toekas kasvuhoone riiul aitab luua korrapärasuse ja organiseerida kõik vajalikud rehad, labidad ja lõikuskäärid omale kohale. Lisaks leiavad omale kindla asukoha väetisekott ja mõned väiksemad eraldi kasvavad taimed.

Näiteks Balance ja Hybrid tüüpi kasvuhoonetele sobib hästi kuni 20 kg kandev plastikust riiul. Hõlpsalt kinnituvad riiulid kasvuhoonesse on reguleeritavad ja omavahel ühendatavad, lisaks on neis olemas drenaaži avad, mis võimaldavad koguda liigseid taime-, pinnase- ja veejääke.

Lihtne automaatika tuulutab hoonet täpselt siis, kui on vaja

Väike ja soodne, ent vägagi kasulik lisa kasvuhoonele on automaatne kasvuhoone akna avaja. Temperatuuridel 18 ℃ ~ 25 ℃ avab see ise akna, laseb kasvumajja vajaliku koguse värsket õhku ja ventileerib seda kõige vajalikumal hetkel. 

Nii ei ole tarvis ise hoonet pidevalt tuulutamas käia ning kodust eemal viibiv aiaomanik ei pea muretsema, et taimed saavad soojal suvepäeval liiga kõrget kuumust. Automaatne akna avaja sobib kasutamiseks igat tüüpi mudelitele ning selle tõstejõud on kuni 7 kg.

Kasvuhoone automaatne kastmissüsteem on supermugav

Selle abilisega saab unustuse hõlma lükata ühe väga tüütu tegevuse, milleks on loomulikult kastmine. Igapäevane kannude ja voolikute vedamine võib vahel ka kõige kirglikumal aiasõbral närvi mustaks ajada ning kasvuhoone automaatne kastmissüsteem on siin suurepärane lahendus.

Kasvuhoone automaatne kastmine on lihtne süsteem, mis on varustatud taimeriga ja mikropihustitega, mis omakorda ühendatakse veesüsteemiga. 

Kergesti paigaldatav ja seadistatav automaatne kastmiskomplekt võimaldab teostada ajastatud kastmist ning nii ei pea muretsema ka need aiapidajad, kes suvilast või maakodust aeg-ajalt linna naasma peavad.

Tugevduskaared muudavad kasvuhoone vastupidavamaks

Erinevalt viilkatusega mudelitest võivad kaarkasvuhooned vajada lisatugevdusi, mis toestavad konstruktsiooni ja muudavad kasvumaja struktuuri kindlamaks ja vastupidavamaks. 

Kasvuhoone tugevdus paigaldatakse soovitatavalt igale kaarele ning selle üles seadmine pole midagi keerulist – tugevduse ülemine ots puuritakse isepuuruva kruviga kasvuhoone kaare külge, alumine tugevdus aga alumise raami külge. 

Kuigi lisakaared lisavad majakese konstruktsioonile omajagu kindlust, ei tasu unustada, et talvine lumepuhastus katuselt on hoone heaolu arvesse võttes ikkagi kohustuslik.

Kihtplastist katted remondiks või kasvuhoone pikendamiseks

Teinekord tuleb ette, et mõni katteplaat tuleb asendada. Purunenud või muul viisil kahjustada saanud kate on targem uue vastu välja vahetada, nii püsib kasvuhoone mikrokliima paigas ning ka visuaalselt säilib kasvuhoone terviklikkus ja hea välimus. 

Keskkonnasõbralikud, energiasäästlikud ja 10-aastase garantiiga polükarbonaat-kihtplastist katteplaate on AB Polari e-poest igal hetkel võimalik lisaks tellida. Neid võib vaja minna ka siis, kui tekib soov kasvupinda laiendada. Lisamoodulite abil saab juba olemasolevates mõõtudes kasvuhoonet pikendada ja nappivat roheruumi juurde tekitada.

AntiDust kasvuhoone teip hoiab pinnad klaarid

Kasvuhoone läbipaistvus on oluline nii taimede jaoks kui ka esteetilise välimuse säilitamiseks. Erinevalt klaasmaterjalist ei ole kihtplastist katteid nii kerge pesta ja ajapikku võib koguneda vahedesse mustust, mida lõpuks enam eemaldada ei õnnestugi. 

AntiDust teip on kaitse polükarbonaadile, mis tagab kärglehtede ja kogu kattekonstruktsiooni puhtuse ja läbipaistvuse.Teip on valmistatud spetsiaalsest materjalist, mille struktuuri on installeeritud biotsiidne programm, mis ei lase katteplaatide sisse pääseda mustust ja muid ebasoovitavaid elemente.

Hermetiseerituna püsivad pinnad puhtad, sinna ei pääse tolm, mustus, hallituse tekitajad ega putukad. Lisaks on tegu äärmiselt vastupidava ja elastse materjaliga, mis on kulumiskindel ja vastupidav nii kuumale kui niiskusele.

Lisavarustuse tellimine on mugav ja paigaldamine lihtne

Enamik kasvuhoone lisavarustusest muudab tegutsemise aias lihtsamaks, hoiab kokku aega ja laseb keskenduda põhilisele, milleks on taimede heaolu ja kasvatusprotsessi eest hoolt kandmine. 

Lisade paigaldamine on lihtne ning toodetega on reeglina kaasas kõik vajaminev, kaasa arvatud juhendid ja õpetused. Kes juba kasvuhoone püstitamisega hakkama sai, ei jää kindlasti hätta ka lisamugavuste üles seadmisel.

Kõik vajalik aeda ja kasvuhoonesse AB Polarist!

Kõik, mida vajad mõnusaks toimetamiseks oma aias ja kasvuhoones, on AB Polari lehelt leitav. Tarvikud, riiulid, lisaseadmed ja kõik muu, mis muudab aedniku elu pisut lihtsamaks, on vaid mõne kliki kaugusel. 

Vaata e-poodi, küsi vajadusel lisa meie müügispetsialistidelt ja telli kõik mugavalt koju või suvilasse!

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00