Kuidas võtta kasvuhoonest maksimum?

Olenemata sellest, kas sul on juba kasvuhoone või sa alles plaanid seda soetada – käesolevast artiklist leiad nipid, kuidas võtta oma kasvuhoonest maksimum. 

Paljudel meist on piiratud võimalused suure kasvuhoone rajamiseks. On selleks siis linnaruumis asuv maja, kus on piiratud suurusega hoov või oled soetanud väiksemat tüüpi kasvuhoone.

Kuigi hea soovitus on alati valida suurem kasvuhoone, siis vahel ei ole selleks võimalust. 

Siinkohal annamegi mõtteid, kuidas võtta oma kasvuhoonest maksimum, kasutades ära kogu olemasolev pind ning kuidas pikendada saagiperioodi.

Mida soovid kasvatada ja kui palju ruumi need taimed vajavad?

Kasvuhoonest maksimumi võtmiseks on oluline ka see, mida täpselt sa soovid kasvatada. Kui oled kasvatamas tomateid, siis pead teadma, et tomatitaimed vajavad üsna palju ruumi nii kõrgusesse kui ka laiusesse. Võttes ära üsna palju ruumi, ei jää väikesesse kasvuhoonesse piisavalt ruumi teistele taimedele. 

Sestap olekski hea mitmete taimede kasvatamise puhul valida igast taimesordist käputäis taimi. Kui sul ei ole otseselt vaja tervet kasvuhoonetäit tomateid, siis jäta ruumi ka teistele taimedele.

Kasuta kasvuhoonet ettekasvatamiseks

Hästi ette planeerides saad kasvuhoonet kasutada erinevate taimede kasvatamiseks. Näiteks võid kasvatada kasvuhoones rediseid ja kui taimed on piisavalt jõudu kogunud, siis saad need aiamaale ümber istutada.

Nii saad kasvuhoones juba järgmist sorti taimed kasvama panna ja kasvuhoones ette kasvatatud redis saab aiamaal edasi kosuda. 

Ümberistutamiseks sobivad tomatid, sibulad, piprad, suvikõrvits ja paljud teised taimed ja köögiviljad.

Ole ruumikasutuses loominguline

Hea võimalus ruumikasutust maksimumini viia on vertikaalse ruumi ärakasutamine. Taimi ei pea kasvatama ainult põrandapinnal või selleks loodud spetsiaalsetel riiulitel

Üsna praktiline moodus on konksude ja erinevate ripp-pottide kasutamine. See lisab sulle täiesti uued võimalused taimede kasvatamiseks ja ruumi efektiivseks kasutamiseks.

Põrandapinna maksimaalne kasutamine

Eks ole põrandapinna kasutamisel ka omad nipid. Võiks ju mõelda, et laod aga terve põranda taimi täis ja ongi efektiivne kasutus pinnale leitud. Tegelikkuses on sul vaja ligipääsu taimedele, et nende eest hoolitseda ja et oleks ruumi ka rohimiseks. 

Tasuks rajada ka kastmissüsteem, mis annab võimaluse ruumi rohkem ära kasutada. Nii võid jätta ainult kitsukese raja taimede vahele. 

Kui kastmissüsteem on automatiseeritud, ei pea sa ämbritega kasvuhoonesse vett tassima ja see lubab ka ruumi efektiivsemalt ära kasutada. Kastmissüsteemid leiad meie e-poe valikust ja nende paigaldamine on lihtne.

Millist tüüpi kasvuhoone valida?

On selge, et materjalivalik on olulisel kohal, kui räägime kasvuhoone ruumi maksimaalsest kasutamisest. Klaasist kasvuhoone võimaldab sellist ruumiga mängimist vähem kui kihtplastikust kasvuhooned. 

Riiulite, ripp-pottide ja muude lisade paigaldamine on palju lihtsam ja saad loomingulist lähenemist kasutades luua hoopiski teistmoodi kasvuhoone.

Taimed vajavad palju õhku

Ei saa ära unustada, et mida rohkem sul on taimi kasvuhoones, seda rohkem vajavad nad õhku. Ebapiisava õhu korral ei kasva taimed hästi ja ei kanna rohket saaki. 

Sellele murele leiad abi kasvuhoonele lisaakende paigaldamisega. Aknaluuke saab soetada erinevaid ning mugavust lisavad automaatselt avanevad aknaluugid, mis temperatuuri tõusmisel ise avanevad. 

Nii kaitsed oma taimi ülekuumenemise eest ja tervislikuks kasvamiseks on piisavalt õhku. 

Kasuta kasvuhoonet aastaringselt

Kasvuhoone on meie kliimas enamasti hiliskevad-varasügis perioodil kasutamiseks.

Kui aga lisad kasvuhoonesse küttekeha ja hoiad seal piisavalt sooja on sul võimalik saaki saada aastaringselt. 

Kasvuhoone soojendamiseks on erinevaid võimalusi ning nendega tutvumiseks tasub lugeda siit.

Sellisel viisil ei pea sa ootama kasvuhoone hooaega, vaid saad võtta sellest maksimumi ka nii-öelda hooajaväliselt. 

Ole loominguline, sest valesid ideid pole olemas

Kui soovid oma kasvuhoonest maksimumi võtta, siis esmajoones pead arvesse võtma just taimede kasvamise heaolu. 

Kui sul on piisavalt valgust, tuulutust ja kastmissüsteem on olemas, siis võid kasvuhoone nii lopsakalt taimi täis paigutada, et oleksid justkui džunglis.

Oma kasvuhoone täiustamiseks leiad lisatarvikud meie e-poest. Vaata üle ka meie lai valik kasvuhooneid ja võta neist maksimum! 

Vaata lisaks

Kasvuhoone lisavarustusest

Mahlapressid

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00