Milline kasvuhoone valida? 5 erinevat meie tootevalikust

Kevad on mõnus aeg, mis toob sära silmi kõigile, kes oodanud, et päikesekiired viimaks lume sulataks. Eriti ootavad seda aega aga kõik aiandushuvilised, sest lõpuks ometi pääseb aeda ja peenramaale!

Kui aga suvilakrundil veel kasvuhoonet ei olegi, tasuks see puudujääk esmajärjekorras joonde ajada.

Milline kasvuhoone oma aeda valida, sõltub juba nii aedniku plaanidest, võimalustest kui krundi suurusest.

Kasvuhoone valik sõltub krundist ja otstarbest

AB Polari juhataja Karl Auntock sõnab, et see, milline on kõige õigem ja sobivam kasvuhoone, võib sõltuda kümnetest asjaoludest. 

Kasvuhoone valik on eelkõige kinni enda soovides. Valimise lihtsustamiseks võiks endalt kõigepealt küsida, kui suurt kasvumaja üldse vaja läheb? Teiseks aga tuleks selgeks teha, kuidas on lood suvilas või maakodus vaba pinnaga.”

Ilmselt ei ole suur kasvuhoone kõige parem mõte, kui maad, kuhu see paigutada, napib.

Samamoodi ei ole mõtet soetada pirakat kasvuhoonet neil, kelle pere on väiksem ja on plaanis vaid oma tarbeks head-paremat kasvatada.

Kuna paljud krundid on pigem väikesed, on optimaalne ja nutikas ruumikasutus tähtsal kohal. 

Väike kasvuhoone aeda – kas klaasist, plastikust või hoopis kilest?

Aia praktilisuse kõrval mängib olulist rolli loomulikult ka selle visuaalne osa. Ilupuude, lillepeenarde ja kiviktaimla kõrval ei tohi kasvuhoonegi ansamblist välja langeda. 

Ilusas aias silma rõõmustav väike kasvuhoone võib olla nii klaasist kui polükarbonaadist kattega, värvitud või alumiiniumi tooni.

Ka kuju puhul saab valida oma lemmiku – kas otsustada traditsiooniline viilkatuse kasuks või sobitada aeda kaasaegsem kaarkasvuhoone? 

Kuhugi ei ole kadunud ka lihtne kilekasvuhoone, mis sobib hästi tagasihoidlikku hoovi või neile, kes peavad paremaks lihtsust ja teisaldatavust.

Milline kasvuhoone valida? Leia õige nende viie seast

Milline kasvuhoone valida, kui kasutatav maalapp on pigem tilluke? Mis on klaaskasvuhoone plussid, mis miinused? Ja kas leidub ka selliseid kasvumajasid, mille disainis oleks parasjagu krutskeid ja eriilmelisust? 

Auntocki sõnul on kogu AB Polari tootevalik läbimõeldud ja mitmekülgne ning kasvuhooned ei ole selles mõttes erand. “Kindlasti leidub meie e-poes midagi igale maitsele,” on ta veendunud. 

Järgnevat viite mudelit ühendab kvaliteet ja mugav kasutuskogemus, mis peavad ühe hea kasvuhoone juures kindlasti olemas olema. 

Balance Hybrid: elegantne stiil ja funktsionaalsus käsikäes

Kasvuhoone “Balance” seerias ühendub praktiline disaini esteetilise, funktsionaalse ja vastupidava konstruktsiooniga.

Läbipaistvate polükarbonaadist paneelide plussiks on valgusküllane ruum, madala läve ja hingedega laiad topeltuksed, mis tagavad takistamatu liikumise. Enam pole vaja tassida raskeid mullakotte, sest aiakäru mahub hõlpsasti majasse sisse!

Alumiiniumist korrosioonikindel raam tagab kauakestvuse, olles vastupidav nii tuulele kui lumele. Lükandsüsteemiga paneelid, sisseehitatud vihmaveerennid ja piisav arv tuulutusaknaid muudavad igapäevase kasutamise muretuks.

Klaaskasvuhoone klassika ei jäta kedagi külmaks

Klaasist kasvuhooned, nii väiksemad kui suuremad, meenutavad paljudele eeskätt suuri aianduskooperatiive, mis kunagi linnaservades asusid. Klaaskasvuhoone on tänagi populaarne ning seda hea põhjusega.

Ilus välimus on kahtlemata suur pluss ning kes oma suvila ümbrusega on palju vaeva näinud, hindab seda tüüpi kasvumaja kindlasti kõrgelt. Tugeva 4 mm karastatud klaasiga nostalgiline klaaskasvuhoone on klassikalise disainiga, hea läbipaistvusega ja tekitab looduslähedase tunde. 

Kuna alumiiniumkarkass vajab paigaldamiseks kindlat alust, saab puidust, betoonist või ehitusplokkidest vundamenti kujunduses omakorda ära kasutada ja luua võluvaid kombinatsioone, mis harmoneeruvad teiste hoonetega.

Easy-Up kaarkasvuhoone – tänapäevaselt kõrge standard

Kaarja katusega kaasaegsed Easy-Up kasvuhooned on TÕE-LI-SED! hitid.

Tänu vahvale välimusele ja nutikale disainile on neid mugav kasutada ning erinevate aiakultuuride kasvatamiseks on selline just õige valik.

Olles valmistatud tugevatest nelikanttorudest, et kokkupanek läheks võimalikult lihtsalt ja kiiresti, on seda tüüpi kasvumaja aednike seas väga populaarne. Keskmiselt kulub ühe paigaldamiseks ca 10 tundi. 

Ka kasvuhoone uks ja tuulutus aknaraamid on juba valmis ja ei vaja enam tülikat kokkukruvimist ega nuputamist.

Nagu nimigi ütleb – Easy-Up! 

Kuusnurkne kasvuhoone teistmoodi tegijatele

Vahel tahaks kohe midagi teistsugust, silmatorkavat, lahedat ja eriskummalist.

Olgu selleks siis erkkollane auto või midagi täiesti omanäolist garderoobis!

Kuusnurkne kasvuhoone on täpselt midagi sellist – hingelt seiklushimulistele katsetajatele, kellesarnaseid on küllap ka aednike seas.

Lisaks omanäolisele stiilile on väike kasvuhoone ideaalne ka neile, kel aiamaad on pigem vähe kui rohkem. Kompaktsusele vaatamata mahutab see tilluke disainiime üllatavalt palju ning kurgid-tomatid-paprikad sirguvad seal sama vilkalt kui teistes kasvuhoonetes. Võib-olla on just selline mudel õige koht millegi eksootilise kasvatamiseks?

Sarnaselt kaarkasvuhoonele on sellegi paigaldamine pigem lihtne ettevõtmine ning seda rutem saab keskenduda aiapidamisele endale. Vastupidavad karbonaat- ja alumiiniummaterjalid lasevad majakesest rõõmu tunda aastaid. 

Ajutiseks kasvuhooneks sobib suurepäraselt kilest mudel

Püstitamise kiiruse suhtes ei saa kilekasvuhoonele muidugi ükski teine mudel ligilähedalegi. 

Kõigest kahe tunniga on aianurka kerkinud asjalik kilemaja, mis vajadusel sama kiiresti ka kokku käib. Kelle jaoks suvilas või maakodus taimede kasvatamine on pigem hooajaline ja ajutine, võib julgelt kaaluda kilekasvuhoone eeliseid. 

Pole vaja karta, et maja on hapram kui teised, sest tugevdatud terasraam, poltühendus ja plastikdetailide puudumine muudavad kilekasvuhoone väga vastupidavaks. Tõsi, nagu ka teiste kasvuhoonete puhul, on tuulevaikne asukoht parim. 

Vastupidav karkass peab vastu ka talvistes tingimustes, küll aga tasuks lume tulekul eemaldada armeeritud kilest kate.

Kasvuhoone ehitamine pole midagi ületamatut!

AB Polari valikus olevaid kasvumajasid on kerge paigaldada. Konstruktsioonid paigaldatakse alusraamile, vundamendile või kinnitatakse spetsiaalsete vaiadega. 

Kui välja toodud mudelite seast aga  tõesti ühtegi sobivat silma ei hakanud, soovitab Karl Auntock usinad käed ise tööle panna! 

“Kasvuhoone ehitamine pole hakkajale aednikule kindlasti ületamatu ülesanne. Kes tahab, et maja oleks täpselt enda käe järgi, oma stiiliga ja ise tehtud, saab annuse rahulolu juba ehitamise rõõmust,” julgustab Auntock, lisades, et häid nippe ja nõuandeid ehituseks leiab isetegija kindlasti ka meie blogiartiklitest.

Mida enne ostu meeles pidada?

Enne lõpliku ostuotsuse langetamist tasuks oma suvilakrundil korra veel kriitilise pilguga ringi käia. 

Kasvuhoone paigutus on A ja O ning selleks, et taimemajast maksimaalselt kasu oleks, tasub veel kord üle korrata mõned kõige tähtsamad punktid.

Asukohast ja paigaldamisest lugemiseks tasub heita pilk ka sellele sellele blogiartiklile.

Parima valiku kaupu ja nõuandeid leiad alati AB Polarist

Maakodus või suvilas on kasvuhoone mõnus mitmel viisil. See pakub tegevust, rahustab närve ja suvehooaja grilliõhtutel on alati midagi värsket ning maitsvat lauale panna.

Tänu kompaktsetele mõõtmetele sobivad kasvuhooned ka väiksema pindalaga krundile, tuleb ainult õige mudel välja valida ning paigaldada.

Suure valiku kasvuhooneid, lisatarvikuid ja veel palju muudki leiad AB Polari e-poest! Alusta oma aiahooaega juba täna!

Artikkel ilmus Õhtulehe veebis.

Ladu: Tähetorni 102, Tallinn

Ladu avatud: E – R 9.00 – 17.00